Leasing

Z branżą leasingową Kancelaria związana jest od ponad 20 – lat, nasze usługi i zespoły prawne rozwijamy wraz z rozwojem branży, a leasing jest wpisany w nasze DNA. Dla leasingu jako jedyni na rynku stworzyliśmy interdyscyplinarny zespół prawników, którzy zajmują się obsługą legal we wszystkich obszarach aktywności spółki leasingowej. Świadczymy pomoc prawną i doradztwo na każdym etapie życia umowy leasingowej, zapewniając Klientom bezpieczeństwo transakcyjne w zakresie umów finansowania, umów z dostawcami i innymi kontrahentami. Nasi prawnicy zajmują się obsługą umów leasingowych w sytuacjach kryzysowych, dbając o to, by były realizowane prawidłowo, a w sytuacji spornej nasze działania ukierunkowane są na minimalizowaniu  ryzyka kredytowego spółki leasingowej poprzez efektywne odzyskiwanie kapitału. Procesy na linii wierzyciel – dłużnik, pokrzywdzony – oskarżony to nasza codzienność i w nich jesteśmy ukierunkowani na znalezienie najbardziej efektywnego rozwiązania jednocześnie maksymalnie optymalnego kosztowo.  Jednym z kierunków działania naszych prawników i specjalistów dla leasingu jest automatyzacja procesów prawnych i obsługi Legal Desk z wykorzystaniem nowych technologii i narzędzi IT, czego również efektem jest współtworzenie przez nas platformy ProcessWay for leasing.  Jesteśmy stałym konsultantem branży, chętnie bierzemy czynny udział w spotkaniach i wydarzeniach branżowych i cieszymy, że branża docenia nas jako profesjonalnego eksperta.

Tworzenie kompleksowych i kreatywnych strategii działania dla leasingu, szczególnie w sytuacjach kryzysowych, pozwala naszym prawników skutecznie doradzać spółkom leasingowym w działaniach przeciwdziałającym ryzykom fraudowym i minimalizować te ryzyka, tworzyć polityki Compliance, RODO oraz AML. 

Dbanie o utrzymanie niskiego poziomu ryzyka kredytowego spółek leasingowych jest naszym zasadniczym celem we wszystkich naszych aktywnościach jakie podejmujemy dla branży. 

Eksperci

Kinga
Tabor-Kłopotowska

Kinga Tabor-Kłopotowska

Piotr
Glonek

Piotr Glonek

Kontakt

Gardocki i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni

tel.: +48 (22) 327 15 00

ul. Śmiała 26
01-523 Warszawa

NIP: 525 228 20 70

Nr rach. bankowego: 23 1600 1286 0003 0035 3078 0001

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu    GP NEWSLETTER

    Chcesz być na bieżąco ze zmianami prawa?
    Zapisz się do naszego newslettera.