Iwona Smolak

Radca prawny, Partner

Związana z Kancelarią od 2000 roku, zaś jako Partner od 2003r.
Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie cywilnym, administracyjnym oraz prawie pracy.
Jako lider prowadzi zespół prawników zajmujących się sprawami z zakresu m.in. postępowań odszkodowawczych, w tym przeciwko towarzystwom ubezpieczeniowym, postępowań związanych z zakresu prawa spadkowego (w tym: o unieważnienie testamentu oraz o uznanie za niegodnego dziedziczenia), prawa rzeczowego (w tym: postępowania w sprawie zasiedzenia nieruchomości, zniesienia współwłasności), oraz sprawy z zakresu ubezwłasnowolnienia, uznania za zmarłego, o przysposobienie, itd.
Zajmuje się również postępowaniami administracyjnymi, w szczególności dotyczącymi prawa o ruchu drogowym oraz prawa budowlanego.

Od szeregu lat doradza przedsiębiorcom oraz indywidualnym osobom w całej gamie zagadnień i problemów jakie pojawiają się w obszarze prawa pracy w tym zwolnień grupowych, zakazu konkurencji czy też przejęć części czy całości zakładu pracy przez innego pracodawcę. Reprezentuje Klientów przed organami państwowymi, samorządowymi, przed sądami oraz w postępowaniach mediacyjnych. Współpracuje z Klientami indywidualnymi oraz przedsiębiorcami z branży: motoryzacyjnej, energetycznej, budowlanej, paliwowej i szeroko pojętej branży handlowo – usługowej.

Posiada doświadczenie jako arbiter w polubownym sądzie konsumenckim przy Państwowej Inspekcji Handlowej. Autorka szeregu publikacji z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy i prawa administracyjnego.

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W wolnych chwilach pielęgnuje ogród, maluje i słucha muzyki klasycznej. Chętnie również spędza czas na podróżach z rodziną.

Moje specjalizacje

Biznes

Transport

Transport

Nieruchomości

Wypadki na budowie

Wypadki na budowie

Nieruchomości

Prawo budowlane

Prawo budowlane

Bieżąca obsługa prawna

Prawo rodzinne

Prawo rodzinne

Moje wpisy

Media

Jak kontrolować pracownika w zgodzie z prawem?

5 lipca 2024

Media

Fundusz Sprawiedliwości bis? Miliardy złotych ze spółek na obronę ludności i nie tylko

24 czerwca 2024

Przejdź do bazy wiedzy >>