Wydarzenia ostatnich dni – Nowa oferta

Wydarzenia ostatnich dni wskazują, iż nastał czas licznych trudności gospodarczych oraz  czas  poszukiwania nowych rozwiązań.

Przedsięwzięte przez rząd i samorządy  środki nadzwyczajne będą oddziaływać na  wszystkie sfery naszej aktywności zawodowo – pracowniczej oraz biznesowo – gospodarczej.

W obliczu istniejących zagrożeń zdrowotnych i gospodarczych – Kancelaria Gardocki i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni wychodzi naprzeciw powstałej potrzebie i rozszerza zakres i sposób świadczonych usług.

W trosce o Państwa zdrowie i interesy – przygotowaliśmy dla Państwa pakiet zdalnej pomocy prawnej – na chwilę obecną – w dwóch najpilniejszych obszarach tj. prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego oraz prawa pracy.

Nasz system IT umożliwia odbycie spotkania on line z mecenasem specjalizującym się w danej dziedzinie prawa i uzyskanie pomocy prawnej w oczekiwanym zakresie, bez ryzyka związanego w tym czasie z opuszczaniem domu / spotkaniem osobistym. Nasz zespół prawny odpowie na pytania związane z tymi obszarami Państwa działalności, które są  kluczowe w związku z obecną sytuacją, a także zdalnie podejmie potrzebne działania prawne.

Cyberprzestrzeń a prawo międzynarodowe. Status quo i perspektywy

Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska Spółka z o.o. w Warszawie przy dofinansowaniu kancelarii Gardocki i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni s.p. w Warszawie, opublikowało książkę autorstwa dr Joanny Worona pt. „Cyberprzestrzeń a prawo międzynarodowe. Status quo i perspektywy”.

Joanna Worona na stałe współpracuje z kancelarią Gardocki i Partnerzy. Jest doktorem nauk prawnych, adwokatem, członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Białymstoku. Specjalizuje się w prawie karnym oraz prawie międzynarodowym.

Publikacja dr Joanny Worona stanowi próbę całościowego zbadania tematu prawa w cyberprzestrzeni z perspektywy prawa międzynarodowego, prawa organizacji międzynarodowych oraz prawodawstwa wybranych państw, w tym Polski.

Książka omawia:

  • pojęcie i genezę cyberprzestrzeni,
  • jurysdykcję karną i cywilną w cyberprzestrzeni,
  • analizę norm prawnych dotyczących cyberprzestrzeni ustanowionych przez powszechne i regionalne organizacje międzynarodowe,
  • cyberprzestępczość, cyberterroryzm, pieniądz wirtualny i umowy zawierane w Internecie,
  • postulaty i koncepcje zmian zarządzania cyberprzestrzenią i jej regulacje.

Opracowanie zawiera obszerny przegląd poglądów doktryny, judykatury oraz analizę wielostronnych umów międzynarodowych.

Więcej o publikacji na stronie księgarni internetowej wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Spółka z o.o. : www.profinfo.pl